Çanakkale Valiliği
Çanakkale Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Çanakkale Valiliği
Çanakkale Valiliği

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

30 Ağustos 2021

Gazi Mustafa Kemal'in Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz, 4 gün süren göğüs göğüse çarpışmaların ardından Dumlupınar'da kesin bir zaferle sonuçlanmıştır.

Dünya savaş tarihine geçen bu şanlı zaferle Türk Milleti, şehit kanlarıyla sulanan vatanı üzerinde asla boyunduruk kabul edemeyeceğini göstermiştir.

Kurtuluş Savaşı'nı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik, cesaret, fedakarlık ve feragat tabloları ile dolu 30 Ağustos Zaferi; Türk Milletinin, ordusu ile birlikte yüce Atatürk'ün önderliğinde yazdığı bir kahramanlık destanıdır. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı bu destan, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan kahraman Türk askerinin

kazandığı  en büyük zaferlerdendir.

Ne mutlu ki dün olduğu gibi bugün de, vatan sevgisini ve cesaretini kanıtlayan evlatlarımız var. 

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm Milletimizin ve siz değerli mesai arkadaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır